Autem do Štúrova

Protože do Štúrova jezdíme na jaře a na podzim už osm roků, mám vyzkoušené různé trasy. Moje nejoblíbenější je ta kterou jsem jel teď (tento článek píšu ve Štúrovu). 
Protože jezdíme z Plzně, tedy skoro přes celou republiku, jedeme tedy napřed po dálnici do Prahy a potom dál přes Brno a u Břeclavi sjedeme z dálnice a přes Tvrdonice a Lanžhot přejedeme na Slovensko, tím se vyhneme slovenské dálnici, kde bychom kvůli několika málo kilometrům museli zaplatit dálniční známku a pokračujeme přes Senicu, Trnavu a Nové Zámky až do Štúrova. Je to trasa nejkratší, ale ne nejrychlejší. Má tu výhodu, že potřebujete jen českou dálniční známku.

Samozřejmě je možné pokračovat po dálnici do Bratislavy a potom směrem na Komárno nebo přejet do Maďarska a jet po maďarské dálnici směrem na Budapešť a před Budapeští odbočit a přijet do Štúrova přes Ostřihom (Estherhom), ale já nejraději jezdím tou první popsanou trasou.

Pokud bydlíte v jižních Čechách, tak jste na tom nejlépe, cesta směrem na Vídeň a potom dál po dálnici směrem Budapešť je nejrychlejší, potřebujete ale rakouskou i maďarskou dálniční známku.
Bohužel z Plzně do Českých Budějovic trvá cesta dlouho, takže pro mne to výhodné není.

Komentáře